LATEST NEWS

ESSAYS


MPlayerhq.hu - The Movie Player For Linuxthe movie player for Linux - official site

Dokumentacja MPlayera

MPlayer dostarczany jest z bardzo obszerną dokumentacją, która wyjaśnia, w jaki sposób rozwiązać albo ominąć większość często spotykanych problemów, jak najlepiej skonfigurować MPlayera w twoim systemie i jak osiągnąć optymalną wydajność.

Najczęściej zadawane pytania gromadzone są w FAQ. Jeżeli szukasz specyficznych informacji spróbuj przeszukać dokumentację.

Informacje o wewnętrznych aspektach MPlayera i innych, związanych z rozwojem projektu można znaleźć w rozdziale dokumentacji dotyczącym spraw technicznych.

Dokumentacja dostępna online generowana jest w nocy, z wersji SVN HEAD MPlayera. Jeżeli używasz jednego z wydań MPlayera, możesz zauważyć różnice, więc lepiej używać dokumentacji dostarczonej razem z twoją instalacją. Dostępne są tłumaczenia na kilka języków. Główną wersją jest wersja angielska, ale tłumaczenia są generalnie dosyć aktualne, chyba, że zaznaczono, że jest inaczej.

Strona man dla MPlayera i MEncodera opisuje wszystkie dostępne opcje linii poleceń oraz sposób kontrolowania MPlayera z użyciem klawiatury. Również ona generowana jest nocą z wersji Subversion HEAD MPlayera.

  • angielska: HTML lub ROFF lub TXT
  • czeska (pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • francuska (pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • niemiecka (pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • węgierska (pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • rosyjska (pożądana pomoc): HTML or ROFF or TXT
  • włoska (nieaktualna, pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • polska (nieaktualna, pożądana pomoc): HTML lub ROFF lub TXT
  • chińska (bardzo nieaktualna, potrzebny nowy tłumacz): HTML lub ROFF lub TXT
  • hiszpańska (bardzo nieaktualna, potrzebny nowy tłumacz): HTML lub ROFF lub TXT

Ciągle usiłujemy poprawiać i rozszerzać dokumentację. Jeżeli znajdziesz w niej jakieś przeoczenie, błąd albo nieścisłość, prosimy powiadom nas o tym za pośrednictwem listy dyskusyjnej MPlayer-DOCS. Jeżeli dokumentacja nie jest (jeszcze) dostępna w Twoim języku, a jesteś zainteresowany jej tłumaczeniem, przeczytaj translation HOWTO i zapisz się na naszą listę dyskusyjną MPlayer-DOCS Z radością powitamy nowych tłumaczy.

ALTERNATIVE PAGE LOOKS

design7 design5 design4 design3
AWARDS WON

Linux New Media Award 2003 HUP Reader's Choice Award 2003 Softonic Multimedia Award 2003 LinuxQuestions.org Members Choice Award

site maintainer:
Diego Biurrun

spanish site maintainer:
Juan Martín

code maintainer:
Alex Beregszaszi

documentation maintainer:
Diego Biurrun

site design by:
mechanik fiveonetwo© 2000-2004 The MPlayer Project