Dokumentacja MPlayera

MPlayer dostarczany jest z bardzo obszerną dokumentacją, która wyjaśnia, w jaki sposób rozwiązać albo ominąć większość często spotykanych problemów, jak najlepiej skonfigurować MPlayera w twoim systemie i jak osiągnąć optymalną wydajność.

Najczęściej zadawane pytania gromadzone są w FAQ. Jeżeli szukasz specyficznych informacji spróbuj przeszukać dokumentację.

Informacje o wewnętrznych aspektach MPlayera i innych, związanych z rozwojem projektu można znaleźć w rozdziale dokumentacji dotyczącym spraw technicznych.

Dokumentacja dostępna online generowana jest w nocy, z wersji SVN HEAD MPlayera. Jeżeli używasz jednego z wydań MPlayera, możesz zauważyć różnice, więc lepiej używać dokumentacji dostarczonej razem z twoją instalacją. Dostępne są tłumaczenia na kilka języków. Główną wersją jest wersja angielska, ale tłumaczenia są generalnie dosyć aktualne, chyba, że zaznaczono, że jest inaczej.

Strona man dla MPlayera i MEncodera opisuje wszystkie dostępne opcje linii poleceń oraz sposób kontrolowania MPlayera z użyciem klawiatury. Również ona generowana jest nocą z wersji Subversion HEAD MPlayera.

Ciągle usiłujemy poprawiać i rozszerzać dokumentację. Jeżeli znajdziesz w niej jakieś przeoczenie, błąd albo nieścisłość, prosimy powiadom nas o tym za pośrednictwem listy dyskusyjnej MPlayer-DOCS. Jeżeli dokumentacja nie jest (jeszcze) dostępna w Twoim języku, a jesteś zainteresowany jej tłumaczeniem, przeczytaj translation HOWTO i zapisz się na naszą listę dyskusyjną MPlayer-DOCS Z radością powitamy nowych tłumaczy.